Nieuwe inzending P-NUTS Awards 2015: 31ste inzending P-NUTS Awards: “Energie Gilze Rijen”
Website: http://www.energiegilzerijen.nl
Naam inzender: André Dilweg
Categorie: Mooiste Bewonersinitiatief Award, Mooiste Coöperatie Award

Beschrijving:

Energie Gilze-Rijen wil een actieve bijdrage leveren aan een klimaatneutraal Gilze-Rijen. Wij richten ons hierbij op:

· Het organiseren van informatie uitwisseling

· Het gezamenlijk inkopen en verkopen van duurzame energie

· Het realiseren van energiebesparing en energieproductie projecten

· Het promoten van duurzaamheid in de gemeente i.s.m. onze partners

Context en/of korte geschiedenis:

Energie Gilze Rijen is in september 2013 opgericht vanuit de volgende visie: We mogen de toekomstige generaties niet belasten met de gevolgen van onze energiebehoeften. We moeten zuinig zijn op onze aarde voor ons en onze kinderen. Ondertussen is energie wel een primaire levensbehoefte waar iedereen recht op heeft. En om energievoorziening op de lange termijn veilig te stellen tegen stabiele, gelijkblijvende kosten moeten we actie ondernemen. Daarbij willen wij niet afhankelijk zijn van politieke willekeur of financiële motieven.

Organisatievorm:

Energie Gilze Rijen is een Coöperatieve Vereniging U.A. ingeschreven bij de KvK.nr. 58671226

Financiering:

Energie Gilze Rijen is een vrijwilligers organisatie en op dit moment nog niet financieel onafhankelijk. Energie Gilze Rijen heeft 140 betalende leden voornamelijk particulieren, huurders en bedrijven uit de gemeente Gilze Rijen.

Professionaliteit:

Energie Gilze Rijen wil verder professionaliseren, echter zijn de mogelijkheden hiertoe erg beperkt. Energielevering (via een derde met leveringsvergunning) is nu in onderzoek. Postcoderoos regeling biedt onvoldoende perspectief.

Aantrekkingskracht:

Energie Gilze Rijen probeert met positieve communicatie aandacht te vragen voor haar doelen, en hiermee leden te werven. Projecten om energiebeparing te realiseren lopen, en worden zonder verplichtingen aan de inwoners van Gilze Rijen aangeboden. Deze inzending voor de P-nut awards richt zich op het idee om via strips verder te werken aan bewustwording binnen de gemeente.

Exploitatie:

Op dit moment geen exploitatie

Regio:

Gemeente Gilze en Rijen

Energiebron en techniek:

Niet van toepassing

Kennisdelen:

Wij gebruiken onze website om kennis te delen met anderen. Doen waar mogelijk actief mee aan kennisdeelbijeenkomsten, maar worden hierin beperkt door de beperkte beschikbare tijd van onze vrijwilligers.

Overtuig de jury:

Wij zoeken steeds naar wegen om tegen geringe kosten een maximaal resultaat te behalen. Zo ontstond het idee om via het Vrijwilligers Informatie Punt in onze gemeente een striptekenaar te vragen. Wij hebben deze gevonden en bereid gevonden om vanuit een sociaal/ duurzame betrokkenheid kostenloos 10 strips voor ons te maken. Bijgevoegd de eerste strip die wij gezamenlijk geproduceerd hebben. De titel van onze inzending: Tochtstrip

Hoewel misschien een klein idee temidden van grote initiatieven valt deze volgens ons in de categorie: klein maar fijn! Naar onze mening een goed idee dat navolging verdient.

Link naar de strip: http://www.p-nuts.nu/wp-content/uploads/formidable/TochtstripGilzeFinal_17-3-2015.jpg